Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Marmomacc ze złotym kompasem

Marmomacc ze złotym kompasem

Włoskie targi kamieniarskie zostały wyróżnione prestiżową nagrodą ADI Gold Compass Award.

Organizowane przez VeronaFiere targi branżowe Marmomacc otrzymały wyróżnienie honorowe ADI Gold Compass Special Mention. Nagrodę przyznano w uznaniu za promowanie branży kamieniarskiej podczas takich inicjatyw, jak: Marmomacc meets Design, Best Communicator Award, Biennial International Stone Architecture Award, a także działania edukacyjne.

ADI Gold Compass Award (Compasso d’Oro) to najstarsza i najbardziej prestiżowa europejska nagroda w dziedzinie designu. Jej inicjatorem był w roku 1954 Gio Ponti, a konkurs organizował przez wiele lat znany dom handlowy „Rinascente". W roku 1964 jego organizację przejęła fundacja ADI (Associazione per il Disegno Industriale - włoskie Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego).

Dzieła nagrodzone w trakcie ponad 50-letniej historii konkursu oraz projekty, które otrzymały wyróżnienia honorowe, zgromadzono w historycznej kolekcji „Compasso d′Oro”, którą włoskie Ministerstwo Dziedzictwa Kulturalnego uznało za zbiory „wyjątkowej wartości artystycznej i historycznej".
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-06-06
USD
S: 3,8903
K: 3,9689
CHF
S: 4,0585
K: 4,1405
EUR
S: 4,3838
K: 4,4724