Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Beau Monde

Beau Monde

Mozaiki z wyższych sfer.

Kolekcja mozaik Beau Monde to wyrafinowane kamienne obrazy stworzone przez projektantów firmy Ann Sacks. Zainspirowane znanym już w starożytności stylem pietra dura, wykonane są przy użyciu nowoczesnej technologii cięcia wodą.

Pietra dura to technika zdobienia powierzchni przez układanie obrazów i ornamentów z wyciętych fragmentów kamienia. W odróżnieniu od klasycznych mozaik układanych z różnobarwnych kostek lub pręcików, technika pietra dura stosuje ściśle dopasowywane do siebie kształtki odpowiadające większym fragmentom kompozycji. Przy docinaniu elementów, dla wzbogacenia kompozycji wykorzystywano naturalne przebarwienia kamieni, żyłki i smugi.


Linia Audrey wykonana z kamieni Charteuse i Blue Macauba


Linia Audrey wykonana z kamieni Calacatta i Emperador Dark


Linia Coco wykonana z kamieni Negro Marquina i Blue Macauba

Kolekcję Beau Monde tworzy dziewiętnaście wzorów nawiązujących stylem do ponadczasowego uroku hollywoodzkich wnętrz z lat 40. Szczególną uwagę przykuwa, najnowszy kwiatowy wzór linii Rose. Została ona skomponowana z czterech różnych kamieni: krystalicznego białego marmuru, kremowego i brzoskwiniowego marmuru oraz miodowego onyksu. Zaaranżowana nimi ściana wygląda niczym skąpana w różach.


Linia Errol wykonana z kamieni: Jura Green, Rosa Verona, Jerusalem Gold,
Blue Macuaba, Red Lake, Verde Luna, Renaissance Bronze i Travertine NoceLinia Montgomery wykonana z kamieni Blue Macauba i Negro Marquina


Linia Rose wykonana w kamieniu: Heavenly Crème, Thassos, Rosa Portugalo i Rainbow Onyx

- Precyzja i dopasowanie geometrycznych kształtów kamienia nadaje kolekcji nowoczesny wygląd. A luksusowy materiał, z którego została wykonana dodatkowo ją ociepla i wzbogaca – mówi John Hart, dyrektor ds. merchandisingu w firme Ann Sacks.

Foto: Ann Sacks
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-21
USD
S: 3,6195
K: 3,6927
CHF
S: 3,7679
K: 3,8441
EUR
S: 4,2553
K: 4,3413

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl