Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Targi Stone+tec – powiew optymizmu?

Targi Stone+tec – powiew optymizmu?

Norymberska impreza targowa sprawdzianem koniunktury w europejskim sektorze kamienia.

Targi Stone + tec, które odbędą się w czerwcu w Norymberdze startują w dobrym czasie – twierdzą ich organizatorzy. Mimo gospodarczego osłabienia niektórych państw, wskaźniki ekonomiczne większość członków Wspólnoty Europejskiej i krajów sąsiadujących pokazują wzrost.

W samych tylko Niemczech prognozy ekonomiczne na 2010 rok były już dwukrotnie korygowane w górę. Eksperci zakładają, że produkt krajowy brutto wzrośnie o 3,6 procent, co oznacza największy wzrost od czasu zjednoczenia Niemiec. Głównym czynnikiem wpływającym na jego wysokość jest nadal duży popyt z zagranicy. Prognozy dla pozostałych państw strefy euro nie są już tak optymistyczne, jednak daje się zauważyć pozytywny trend – twierdzą organizatorzy targów.

- Pojedyncze boomy na kamień w poszczególnych krajach powodują, że łatwo zapomnieć jak ważnym filarem światowego rynku jest europejski obszar gospodarczy - mówi Elke Harreiß, kierownik projektu Stone + tec w NürnbergMesse. - Nigdzie indziej stosowanie kamienia nie ma tak długiej i złożonej historii, jak tu i pomimo wszystkich krótkoterminowych trendów nadal ma duże znaczenie i jest stabilne.

Poprzednia edycja targów Stone+tec, która odbyła się w 2009 roku nie imponowała ani liczbą wystawców, ani zwiedzających. W podsumowaniu udostępnionym przez organizatora targów podano, że swoje ekspozycje zaprezentowało 770 wystawców na łącznej powierzchni 65 tys. mkw. To znacznie mniej niż podczas edycji 2007 roku. Również dane dotyczące zwiedzających nie były optymistyczne. Ich ilość podano jako 34 000 wobec 40 514 w edycji 2007.

Zobacz także: Zderzenie z kryzysem: Targi Stone+tec w Norymberdze

foto: NuernbergMesse/Thomas Geiger
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-04
USD
S: 3,7303
K: 3,8057
CHF
S: 4,0459
K: 4,1277
EUR
S: 4,3730
K: 4,4614