Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kamień na krzyż papieski jest już w Polsce

Kamień na krzyż papieski jest już w Polsce

Z granitu Bianco Cristal zostanie wykonany krzyż papieski, upamiętniający wizytę Jana Pawła II w Polsce. Do ostrołęckiego zakładu kamieniarskiego już dostarczono kamień, z którego zostanie wykonany pomnik na pl. Piłsudskiego.


Dostawcą kamienia jest hiszpański producent Marcelino Martinez. Materiał pochodzi z miejscowości Cadalso de los Vidros, w której firma ma ok. 60 kamieniołomów.

W Cadalso jest jedyne na świecie złoże kamienia Bianco Cristal, najjaśniejszego granitu, jaki można wydobyć w Europie. Do wykonania posadzki. zostanie wykorzystany kamień o ton ciemniejszy - Gris Cadalso.

Krzyż powstanie według projektu Marka Kucińskiego, Jerzego Mierzwiaka i Natalii Wilczak, który w ubiegłym roku wygrał konkurs architektoniczny zorganizowany przez ratusz.

Roboty budowlane związane z montażem i zagospodarowaniem terenu wykona firma Mostostal za kwotę 695 tys. złotych.

Odsłonięcie pomnika ma nastąpić 6 czerwca 2009 r., podczas mszy organizowanej na placu Piłsudskiego, w 30–tą rocznicę upamiętniającą obecność Jana Pawła II w Warszawie.

foto: materiały prasowe SZRMREKLAMA
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-06-05
USD
S: 3,8903
K: 3,9689
CHF
S: 4,0585
K: 4,1405
EUR
S: 4,3838
K: 4,4724