Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Prawdziwe premiery targów Kamień-Stone

Prawdziwe premiery targów Kamień-Stone

Choć na liście nowości poznańskich targów znalazło się blisko 50 produktów, to prawdziwą premierę miały tylko prototypy zrealizowane w ramach pierwszej edycji konkursu „Projektowanie w kamieniu”.

Czerwony dywan, flesze aparatów fotograficznych, zaproszeni gości i niemała grupa widzów czekały na tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w pierwszej edycji organizowanego przez „Nowego Kamieniarza” i RynekKamienia.pl konkursu „Projektowanie w kamieniu”.
Przygotowania do wystawy, której gala odbyła się w piątek 12 listopada, trwały od początku sierpnia 2010 r. Projekt ekspozycji, przygotowany przez pracownię architektoniczną Michalik – Tomczak z Poznania, musiał uwzględniać m.in. wzmocnienia konstrukcji, na której spoczywały ważące nawet 130 kg umywalki z otoczaków wykonane przez firmę Polgranit z Babina-Olędrów koło Konina. Elementy dekoracyjne układaliśmy jeszcze na 15 minut przed rozpoczęciem targów Kamień-Stone.
Prawdziwi bohaterowie wystawy – Agata Kokoszka i Jarosław Kosek – zjawili się w Strefie Kamienia w pawilonie 6A w piątek rano. Podobnie jak pozostali uczestnicy targów, oni również po raz pierwszy zobaczyli na własne oczy prototypy wykonane przez firmy: Euro Porfidi, Granex i Polgranit. Chwilę po godzinie 14 mogliśmy uroczyście nagrodzić pamiątkowymi dyplomami zarówno projektantów, jak i przedstawicieli firm, które wzięły udział w konkursie.

Wystawa przyciągała na stoisko tłumy zwiedzających, klientów indywidualnych oraz przedstawicieli firm kamieniarskich. Jedni i drudzy po raz pierwszy mieli okazję zapoznać się z produktami zaprojektowanymi przez młodych polskich projektantów specjalnie na potrzeby branży kamieniarskiej.

Kolejną okazją do tego będą dwie imprezy targowe organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie – Budma (11-14 stycznia 2011 r.) i arena DESIGN (25-28 maja 2011 r.). Wystawa prototypów prac, które powstaną w ramach II edycji konkursu „Projektowanie w kamieniu” już za rok, podczas kolejnych targów Kamień-Stone.

/zap/
foto. Jakub Kuczma


Dziękujemy firmom Meble VOX i Garte za pomoc w przygotowaniu wystawy.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-04-09
USD
S: 4,1275
K: 4,2109
CHF
S: 4,2544
K: 4,3404
EUR
S: 4,4911
K: 4,5819