Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


„Marmurowa” Patricia Urquiola

„Marmurowa” Patricia Urquiola

Znana włoska architektka i projektantka otrzymała w Weronie nagrodę Kobieta Marmuru 2010.

Urodzona w 1961 roku w hiszpańskim Oviedo Patricia Urquiola studiowała architekturę na uczelniach w Madrycie i Mediolanie. Na początku lat 90. była wykładowcą Politechniki Mediolańskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Wzornictwa w Paryżu. W tym czasie związała się z projektowaniem przemysłowym, pracując m.in. w biurze rozwoju firmy De Padova i jako dyrektor artystyczna firmy Moroso.

kamieniarstwo
Patricia Urquiola - Alessandro Paderni

W 2001 r. założyła własną pracownię, w której zajmuje się architekturą i wzornictwem. W branży kamieniarskiej znana jest m.in. z uczestnictwa w projekcie Marmomacc meets Design, w którym współpracuje już po raz drugi z firmą Budri. W Polsce jej prace prezentowane były podczas Światowych Dni Innowacji w Poznaniu w październiku 2009 r.

blaty kuchenne
Projekt Patrici Urquioli dla Budri w 2009 r. - Dariusz Wawrzynkiewicz

kamieniarstwo
Realizacja Patrici Urquioli dla Budri w 2008 roku - Alberto Parise

Nagroda Kobiety Marmuru została ustanowiona w 2007 roku dla uhonorowania kobiet, których praca ma szczególne znaczenie dla badań i innowacyjności w branży kamieniarskiej, lub których projekty mają znaczący wpływ na stosowanie kamienia naturalnego. Wręczenie nagrody nastąpiło 29 września podczas targów Marmomacc. (ZAP)
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-03
USD
S: 3,9222
K: 4,0014
CHF
S: 4,1551
K: 4,2391
EUR
S: 4,4216
K: 4,5110