Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Granitowe sympozjum

Granitowe sympozjum

Ośmiu rzeźbiarzy wzięło udział w rozpoczętym 20 lipca w Strzegomiu Międzynarodowym Sympozjum Rzeźby w Granicie.

Impreza była w poprzednich latach znana jako Plener Kamieniarski. Organizatorami sympozjum są Fundacja Monolit, powstała na potrzeby organizacji przedsięwzięcia oraz Urząd Miejski w Strzegomiu.

Wśród uczestników pleneru jest jeden gość z zagranicy, japoński artysta Zenichi Yokoyama, uznawany za autorytet w dziedzinie rzeźby w granicie. Swoje prace wykonywał już w Portugalii, Francji, Holandii, na terenie Niemiec oraz w Azji.

Podczas pleneru zadebiutują także prof. Jerzy Fober z Cieszyna oraz prof. Andrzej Szark z Nowego Sącza. Po raz kolejny udział w imprezie wzięli: prof. Stanisław Cukier z Zakopanego, Andrzej Renes z Warszawy, Ryszard Zarycki z Wrocławia, Jan Zamorski z Wrocławia oraz Adam Wyspiański, który jest jednocześnie komisarzem sympozjum.

Rzeźby powstają w strzegomskich zakładach kamieniarskich. Czterech artystów pracuje w firmie Granex Bogusława Skolaka, dwóch gości Zenon Kiszkiel. Swoją pomoc w realizacji rzeźb zaoferowali także Andrzej Cybuch i Ryszard Goliński.

foto: Andrzej Renes podczas ubiegłorocznego pleneru/ UM Strzegom

Galeria prac z ubiegłorocznej edycji imprezy.


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2019-11-18
USD
S: 3,8328
K: 3,9102
CHF
S: 3,8718
K: 3,9500
EUR
S: 4,2340
K: 4,3196