Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Blaty kuchenne od Samsunga?

Blaty kuchenne od Samsunga?

Koreański koncern, znany przede wszystkim z produkcji elektroniki, posiada także własny dział chemii budowlanej.

Samsung jest m.in. liderem sprzedaży blatów akrylowych w Polsce, posiadł prawie połowę rynku. Na początku ubiegłego roku w Korei Południowej uruchomiono również fabrykę kwarcogranitów. Zakład korzysta z tej samej technologii Bretona, co najwięksi producenci na świecie. Pierwsze płyty opuściły fabrykę pod koniec 2009 r.

kamieniarstwo

W ofercie Samsunga znajduje się 14 kolorów konglomeratów zróżnicowanych pod względem wielkości ziaren kwarcu (około 30 różnych materiałów). Kwarcyty Radianz są wykonane w 93-95 proc. z kamienia naturalnego, kryształy kwarcu są łączone ze sobą za pomocą polimerów, co zapewnia dużą trwałość i stosunkowo wysoką elastyczność.

blaty kuchenne

Według badań przeprowadzonych na zlecenie producenta wytrzymałość na ściskanie w stanie suchym wynosi 213,74 MPa, wytrzymałość na zginanie 53,6 MPa, a nasiąkliwość 0,03 proc. Materiały polecane są do wykorzystania w wystroju kuchni i łazienek, w szczególności na blaty. Mogą być także wykorzystywane na zewnątrz. Producent zapewnia użytkownikom końcowym 15-letni okres gwarancyjny.

nagrobki

Od początków maja bieżącego roku oficjalnym przedstawicielem na Polskę należącej do Samsunga marki Radianz jest hurtownia Interstone

W ofercie Interstone na początek znajdzie się osiem najpopularniejszych materiałów w kolorach beżowych i ciemnych. Kolejne materiały będą wprowadzane w późniejszym okresie. Materiały Radianz znajdują się na średniej półce cenowej wśród kwarcogranitów. (ZAP)

Czytaj jeszcze: Wnętrza uszlachetnioneZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-21
USD
S: 3,6195
K: 3,6927
CHF
S: 3,7679
K: 3,8441
EUR
S: 4,2553
K: 4,3413

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl