Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kamień pod ochroną

Kamień pod ochroną

Kamień jest niezwykle trwałam materiałem. Aby zachować jego walory estetyczne należy go jednak odpowiednio zabezpieczyć.
Impregnacja to trwała ochrona kamienia przed zniszczeniem i zanieczyszczeniami. Hydro- i olejofobowe właściwości impregnatów zapobiegają przenikaniu w głąb kamienia różnych cieczy, przez co ograniczają przywieranie brudu, ułatwiają utrzymanie powierzchni w czystości, zapobiegają odbarwieniom spowodowanym przez tłuszcze, oleje i farby.

Jak często należy impregnować kamienie naturalne? Każdą powierzchnię po montażu należy natychmiast zabezpieczyć – zaimpregnować.
Impregnat trzyma około 3-5 lat. Na jego trwałość mają duży wpływ właściwe użytkowanie i stała pielęgnacja.

W domu powierzchnie kamienne powinny być konserwowane przez profesjonalistę co dwa lata. W obiektach o dużym natężeniu ruchu (biura, hotele, firmy, szkoły, urzędy) co najmniej raz do roku. Wiele zależy jednak od rodzaju kamienia i sposobu użytkowania. Jeśli np. blat zaczyna wchłaniać wodę należy to potraktować jako wskazówkę do ponownej impregnacji.

Zawsze przed przystąpieniem do impregnacji możemy wykonać małą próbę na mało widocznej powierzchni. Pozwoli to na ocenę efektu, bez angażowania środków finansowych oraz umożliwi określenie, czy takiego efektu oczekiwaliśmy.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-06-05
USD
S: 3,8903
K: 3,9689
CHF
S: 4,0585
K: 4,1405
EUR
S: 4,3838
K: 4,4724