Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Pisanki kamienną mozaiką malowane…

Pisanki kamienną mozaiką malowane…

Standardowo wykonuje się je z jajek, ale można też z kamienia.

Pisanka to zwyczajowa nazwa jaja zdobionego różnymi technikami: kraszanki, oklejanki, nalepianki, skrobanki. Wśród wielu sposobów znalazł się i taki z wykorzystaniem kamieni naturalnych. Ludzie od wieków starali się znaleźć jak najbardziej oryginalne sposoby zdobienia jajek.

Z tradycyjnych rosyjskich pisanek wywodzą się słynne jajka wielkanocne wykonywane w końcu XIX wieku przez petersburskiego jubilera Petera Carla Fabergé. Jajka Faberge zrobione były z kamieni półszlachetnych i połączone z metalami szlachetnymi, a także zdobione technikami jubilerskimi. Początkowo wykonywał je wyłącznie dla rodziny cesarskiej.

kamieniarstwo
Dzisiaj każdy może zapewnić sobie niestandardowe jajka, np. z kamieni naturalnych. Jajka te ozdobione są kamienną mozaiką. Najczęściej stosowane materiały to marmury i trawertyny. Zdecydowanie, ze względu na jego twardość, unika się granitu. Rozmiary widocznych na zdjęciach kamiennych pisanek wynoszą: szerokość 7 cm i wysokość 9,5cm. Ich powierzchnia jest wyrównana i wypolerowana, by łatwiej było nanosić mozaikę.

nagrobki

W podanych przykładach wykorzystano takie marmury jak Daino Reale, Breccia Sarda, Sahara Sylwia, Forrest Green, Nocce i Nero Marquina.

Jajko- pisanka wielkanocna malowana jest mozaiką kamienną. Wielkość: szerokość 7 cm, wysokość 9,5 cm. Kamienne jajka mogą stanowić ciekawą odmianę wśród wielkanocnych domowych dekoracji.Więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

/ma/ Foto: wtwmaswerk.republika.pl, mozaika.blog.onet.pl


Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-07-16
USD
S: 3,6757
K: 3,7499
CHF
S: 3,6585
K: 3,7325
EUR
S: 4,2792
K: 4,3656

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl