Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Pisanki kamienną mozaiką malowane…

Pisanki kamienną mozaiką malowane…

Standardowo wykonuje się je z jajek, ale można też z kamienia.

Pisanka to zwyczajowa nazwa jaja zdobionego różnymi technikami: kraszanki, oklejanki, nalepianki, skrobanki. Wśród wielu sposobów znalazł się i taki z wykorzystaniem kamieni naturalnych. Ludzie od wieków starali się znaleźć jak najbardziej oryginalne sposoby zdobienia jajek.

Z tradycyjnych rosyjskich pisanek wywodzą się słynne jajka wielkanocne wykonywane w końcu XIX wieku przez petersburskiego jubilera Petera Carla Fabergé. Jajka Faberge zrobione były z kamieni półszlachetnych i połączone z metalami szlachetnymi, a także zdobione technikami jubilerskimi. Początkowo wykonywał je wyłącznie dla rodziny cesarskiej.

kamieniarstwo
Dzisiaj każdy może zapewnić sobie niestandardowe jajka, np. z kamieni naturalnych. Jajka te ozdobione są kamienną mozaiką. Najczęściej stosowane materiały to marmury i trawertyny. Zdecydowanie, ze względu na jego twardość, unika się granitu. Rozmiary widocznych na zdjęciach kamiennych pisanek wynoszą: szerokość 7 cm i wysokość 9,5cm. Ich powierzchnia jest wyrównana i wypolerowana, by łatwiej było nanosić mozaikę.

nagrobki

W podanych przykładach wykorzystano takie marmury jak Daino Reale, Breccia Sarda, Sahara Sylwia, Forrest Green, Nocce i Nero Marquina.

Jajko- pisanka wielkanocna malowana jest mozaiką kamienną. Wielkość: szerokość 7 cm, wysokość 9,5 cm. Kamienne jajka mogą stanowić ciekawą odmianę wśród wielkanocnych domowych dekoracji.Więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

/ma/ Foto: wtwmaswerk.republika.pl, mozaika.blog.onet.pl


Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-08-18
USD
S: 3,5984
K: 3,6710
CHF
S: 3,7266
K: 3,8018
EUR
S: 4,2202
K: 4,3054

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.