Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Rynek blatów kamiennych - raport

Rynek blatów kamiennych - raport

Światowy popyt na kamienne blaty ma rosnąć w tempie 3,3 proc. rocznie, by w 2013 roku osiągnąć poziom ponad 340 mln metrów kwadratowych – podała agencja badawcza Freedonia Group.

Chłonność rynku amerykańskiego będzie niewiele niższa od średniego światowego zapotrzebowania. Freedonia Group zaprognozowała przyrost popytu na poziome 3 proc. rocznie. Z kolei w krajach Europy Zachodniej można będzie się spodziewać rocznych wzrostów o 2,3 proc.

Rozmiar światowego zapotrzebowania na kamienne blaty będzie stymulowany głównie przez Brazylię, Chiny i Indie, napędzany przez wzrastający wolumen sprzedaży nowych domów i mieszkań dla stale powiększającej się populacji.

Wynik badań pokazały również, że w 2008 roku blaty z kamienia naturalnego miały 20 procentowy udział w całościowym rynku blatów. Najpopularniejsze wciąż pozostają blaty laminowane z 25 procentowym udziałem w rynku. Głównym odbiorcą blatów z laminatu pozostają Stany Zjednoczone, ich udział w sprzedaży w 2008 roku stanowił 40 proc.

Według analityków Freedonia Group perspektywy dla rynku blatów kamiennych są bardzo optymistyczne, głównie ze względu na niski poziom nasycenia rynku.

/ach/
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-05-31
USD
S: 3,9791
K: 4,0595
CHF
S: 4,1100
K: 4,1930
EUR
S: 4,3925
K: 4,4813