Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Przenośny system do mierzenia blatów Proliner 8-2D i 8-3D firmy Prodim

Przenośny system do mierzenia blatów Proliner 8-2D i 8-3D firmy Prodim

Holenderska firma Prodim specjalizuje się w produkcji urządzeń ułatwiających projektowanie dwu- i trójwymiarowych elementów wystroju wnętrz, takich jak blaty, parapety, umywalki, schody, na miejscu u klienta. Urządzenia typu Proliner to automatyczne, przenośne miarki wyposażone w elektroniczną głowicę mierniczą umieszczoną na końcu kilkumetrowego przewodu. Głowica zapisuje wymiary powierzchni, a następnie przekazuje je do procesora urządzenia, który za pomocą oprogramowania typu CAD tworzy rysunki techniczne w formacie DXF.
Prodim to firma założona przez dwóch Holendrów, którzy w 1995 roku wynaleźli urządzenie do elektronicznego pomiaru dwuwymiarowego. Z czasem system został udoskonalony: umożliwiono pomiar także w trzecim wymiarze. Od 2001 roku firma działa na rynku międzynarodowym i skupia się na rozwoju technologii elektronicznego pomiaru. Obecna generacja Proliner 8 zastąpiła niedawno poprzednią serię Proliner 5.7. Za urządzenia do mierzenia Prodim otrzymał II nagrodę na targach Kamień 2008 we Wrocławiu.
Najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem holenderskiej firmy jest Proliner 8-3D. To ważące 8,5 kg urządzenie, przypominające kształtem skrzynkę na narzędzia o wymiarach 19 x 38 x 32,5 cm, zasilane jest z sieci lub za pomocą baterii. Wyposażone jest w 8,4- calowy dotykowy ekran, dwa porty USB i bezprzewodowy port sieciowy Ethernet. Znajdująca się na końcu siedmiometrowego przewodu głowica mierzy z dokładnością od 0,3 mm do 0,6 mm (w zależności o odległości). Urządzenie w wersji podstawowej wyposażono w oprogramowanie typu CAD i program leapfrog, pozwalający na łączenie rysunków przyległych powierzchni w jeden. CAD posiada podstawowe funkcje, m.in. przycinanie, wyrównywanie i zaokrąglanie, które powinny pozwolić na ukończenie projektowania w miejscu pomiaru, bez potrzeby korzystania z komputera. Urządzenie współpracuje z maszynami sterowanymi CNC – centrami obróbczymi, piłami mostowymi, waterjetami. W ofercie na wyposażenie dodatkowe znajdują się m.in. statyw i torba podróżna. Proliner 8-2D posiada możliwość pomiaru tylko w dwóch wymiarach.
kamieniarstwo
Więcej informacji można uzyskać na stronie www.prodim.nl


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-05-31
USD
S: 3,9791
K: 4,0595
CHF
S: 4,1100
K: 4,1930
EUR
S: 4,3925
K: 4,4813