Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 5 wersja bezpłatna

NK 5 wersja bezpłatna

W 111 numerze Nowego Kamieniarza nie mogło zabraknąć targów w Weronie, które rozpoczynają się 25 września.                                                                                                     

Tradycyjnie przygotowaliśmy dla naszych Czytelników specjalny Targowy Plan z informacjami o stoiskach polskich wystawców i zagranicznych firm, które są obecne na targach i mają swoich polskich przedstawicieli. O targach traktuje także tekst Magdy Rocławskiej, która przygotowała przegląd wybranych „kamiennych” nowości, zapowiadanych już przed Marmomac w Weronie. Na naszych łamach do swoje siedziby w Cavaione zaprosiła też polskich kamieniarzy doskonale znana w branży firma Marmi Corradini. Na łamach wrześniowego numeru znajdziemy przegląd wybranych najpopularniejszych jednolinówek – „Jedna lina trzyma rynek". Z kolei o nowatorskim rozwiązaniu dotyczącym linek diamentowych wykorzystywanych w kamieniołomach w tekście Naukowcy pracują nad nowymi linami tnącymi pisze Michał Ruszkowski. O nowoczesnych rozwiązaniach traktuje też tekst „Park maszynowy uszyty na miarę”, w którym przedstawiliśmy rozwiązania dostarczone przez firmę Euroarss dla Borowskich Kopalni Granitu. 
SUKCESja czas zmiany to kolejna odsłona naszego cyklu poświęconego „zmianie warty” w firmie.
Sierpień przyniósł też nowe fakty związane z cenami za energię elektryczną. Aktualny stan przedstawiliśmy w tekście „Energetyka – wciąż wiele niewiadomych". O „prądowe zamieszanie” zapytaliśmy też polskich kamieniarzy w naszej sondzie.Tradycyjnie w numerze znalazła się też spora dawka kamiennej architektury. Prof. M. Lorenc ze swoją magistrantką przybliżyli temat kamiennych epitafiów w strzegomskiej bazylice, Peter Becker opisał wieżowiec AT&Tower a Henryk Walendowski zaprosił nas na wycieczkę po Berlinie, w którym ukazał wiele kamiennych arcydzieł. W numerze nie mogło zabraknąć wywiadów. Tym raz Sebastian Günaydin, prezes Metamar Polska podzielił się z nami planami rozwojowymi firmy, a Albert Bielak z firmy Alkam przybliżył szczegóły realizowanego projektu poprawiającego jakość poleru. O 200-letniej historii firmy THUST traktuje z kolei artykuł. Dwa wieki tradycji. W dalszej części numeru kolejny odcinek poświęcony prezentacji wybranych środków chemicznych – tym razem preparaty do codziennej pielęgnacji. Oczywiście mamy też stałe pozycje — informacje z kraju i świata, oferty producentów i oczywiście felieton Sławomira Mazurka. Przypominamy, że od stycznia 2019 roku Nowy Kamieniarz wydawany jest w nowej formule – wersji płatnej (szczegóły prenumeraty wersji płatnej znajdziecie klikając w ten link: http://nowykamieniarz.pl/prenumerata,artykul-69 i bezpłatnej (dystrybuowanej do firm oraz dostępnej w Internecie).

Bezpłatna wersja Nowego kamieniarza nr 1 dostępna:
https://issuu.com/skivak_press/docs/nk_5Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-05-14
USD
S: 3,7055
K: 3,7803
CHF
S: 4,0919
K: 4,1745
EUR
S: 4,4828
K: 4,5734