Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 94

NK 94

Drugi tegoroczny numer Nowego Kamieniarza dociera już do czytelników. O czym przeczytacie na łamach 94. numeru naszego magazynu?

Na okładce marmur, także w nieco innym wydaniu. Magda Rocławska-Harań 
w swoim artykule „Kult białego marmuru” przedstawia wpływ tego szlachetnego kamienia na dzisiejszy design. Jak się okazuje po białym, może przyjść kolej na czarny. Jak mówią pożyjemy zobaczymy.
W marcowo-kwietniowym numerze nie mogło zabraknąć foto-relacji z największych targów kamieniarskich w chińskim Xiamen, które jak wynika z relacji, w najbliższych latach mają być... a jakże, jeszcze większe. 
Będąc przy targach w numerze także relacja z rodzimej Budmy oraz wręczenia nagrody w konkursie Trawertyn Design 
W nowym numerze NK nie mogło zabrakną maszyn. Grzegorz Okoński, przygotował tym razem przegląd maszyn używanych do szlifowania i renowacji kamiennych posadzek. W numerze również „maszynowy” tekst Sławomira Mazurka o waterjetach. 
Oprócz tego polecamy także wywiady z ludźmi z branży: Mariuszem Staszakiem, Mariuszem Fiks i Ralfem Witzigmannem. 
Prócz wymienionych tematów, jak zwykle całkiem spora dawka wiedzy geologicznej: „Onyks niejedno ma imię”, to tekst w którym dr Paweł Zagożdżon wziął pod lupę oczywiście onyksy, „Granit tatrzański w architekturze Krakowa” autorstwa prof. Jacka Rajchela dotyczy rzecz jasna tytułowego bohatera, a „Wapienie i dolomity przyjmujące poler” są przeglądem kamieni architektonicznych przygotowanym przez prof. Jana Bromowicza. 
Wielu czytelników z pewnością z ciekawością zajrzy też na strony naszych felietonistów.
Miłej lektury!
94. numer magazynu Nowy Kamieniarz w wersji w wersji elektronicznej.

Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-21
USD
S: 3,6195
K: 3,6927
CHF
S: 3,7679
K: 3,8441
EUR
S: 4,2553
K: 4,3413

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl