Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 91

NK 91

Rozpoczęła się dystrybucja 91. wydania 91. numeru Nowego Kamieniarza.

Na okładce tego numeru znalazł się tekst naszego współpracownika z Ukrainy o tamtejszych złożach granitu. „Rynek granitów na Ukrainie” Olega Majewskiego jest raportem o tym popularnym kamieniu naszych wschodnich sąsiadów. Znajdziemy w nim m.in. informacje dotyczące zasobów, sposobów wydobycia oraz statystyki dotyczące exportu.
W numerze znajdziemy także wywiad z Katarzyną Sołtysiak, dyrektorem handlowym łódzkiej Hurtowni Magma, która m.in. opowiedziała nam o historii powstania „filmoteki” kamieni będących w ofercie tej firmy.
Paweł Okoński w artykule „Ekologia i ekonomia” przedstawił możliwości i potrzeby związane z instalacjami w zakładach kamieniarskich oczyszczalni wody.
W numerze znajdziemy ponadto tekst prof. J. Bromowicza „Piaskowce Karpat”. w którym ze zwykłą sobie szczegółowością opisał występujące w tym regionie kraju piaskowce. Prof. J. Rajchel zajął się natomiast krzemieniami jurajskimi, które wykorzystano w historycznych budowlach Krakowa. Nasz felietonista Sławomir Mazurek oprócz felietonu, w którym tym razem zajął się branżową solidarnością i wiarą w moc wspólnego działania, podzielił się także wspomnieniami z podróży w rejony Tuluzy we Francji. Materiał oraz wspaniałe zdjęcia z wojaży na pewno oddaje „ducha” tego fantastycznego regionu.
„Indyjski szwed?” to z kolei tekst Michała Firleja, w którym przybliża Czytelnikom problematykę nazewnictwa kamieni w aspekcie zgodności z obowiązującymi normami.
Na pozostałych stronach tradycyjna duża porcja fachowej, kamieniarskiej wiedzy, opinie ludzi z branży, krótkie informacje z kraju i ze świata. .

Dla Czytelników preferujących "wirtualne czytanie" link do najnowszego wydania Nowego Kamieniarza.
Wersja papierowa 91. numeru NK dostępna jest po zamówieniu prenumeraty.Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-02-21
USD
S: 3,3257
K: 3,3929
CHF
S: 3,5598
K: 3,6318
EUR
S: 4,1057
K: 4,1887

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl