Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Rzeźby Hirotoshi Itoh - zaskakujące oblicza kamienia

Rzeźby Hirotoshi Itoh - zaskakujące oblicza kamienia

Japoński artysta Hirotoshi Itoh nadaje kamieniom zupełnie nowe twarze. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Absolwent Tokyo National Fine Arts University tchnie życie w skalne bryły, przekształcając je tak, by odebrać im ich "kamienistość". Jego niepowtarzalne, a dla wielu zapewne nieco "dziwaczne" rzeźby potrafią wywołać coś na kształt surrealistycznych złudzeń optycznych. Wzbudzają w odbiorcy wątpliwość lub nawet pozwalają zapomnieć, że materiałem, z których zostały wykonane jest lity kamień.

Kamień czy skała asocjowane są z ciężkością, twardością, zimnem. Cechy te stały się inspiracją dla artysty, a właściwie swego rodzaju wyzwaniem. Jego rzeźby mają za zadanie podważać niepodważalne właściwości kamienia i udowodnić, że nie są żadnym ograniczeniem dla artysty.

Skały w pracach Hirotoshi Itoh nie tylko ożywają, ale emanują przed odbiorcą nadanymi im pozornymi atrybutami, jak miękkość, ciepło i elastyczność. A poza tym, a może przede wszystkim - zaskakują, przesuwając w naszych głowach granice "możliwości i niemożliwości" w pracy z kamieniem.

Źródło: www.demilked.comZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-21
USD
S: 3,6195
K: 3,6927
CHF
S: 3,7679
K: 3,8441
EUR
S: 4,2553
K: 4,3413

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl