Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Marmomacc and the City - kamień w mieście

Marmomacc and the City - kamień w mieście

Po raz kolejny w tym roku kamienne rzeźby i instalacje wykonane z okazji targów zapełniły przestrzeń miejską Werony.

Marmomacc & the City jest wystawą rzeźb i instalacji zaprezentowanych w plenerze, zorganizowaną przez Veronafiere, organizatora targów, we współpracy ze Związkiem Architektów i Radą Miasta Werony.


Głównym celem imprezy jest zwrócenie uwagi na żywe i pulsujące zaangażowanie wydarzenia, jakim od pół wieku jest Marmomacc, w tkankę miasta. Wystawa koncentruje się na pięknie i różnorodności kamienia i jego połączeniach z innymi materiałami. Zainstalowane na placach, podwórkach i ulicach Werony prace mają poruszać do dyskusji na temat kultury i sztuki, jak również tworzyć nową perspektywę dla wielu zakątków miasta. Marmomacc & the City zaprasza do spacerów, poszukiwań, relaksowania się i obserwowania Werony "nowym spojrzeniem”. Wystawa, której kuratorem jest architekt Laura De Stefano, pokazuje również możliwości osiągnięcia wysokiego poziomu jakości "produktu” dzięki połączeniu umiejętności twórców i znaków rozpoznawczych poszczególnych instytucji zaangażowanych w projekt.


Projekt prezentuje publiczności nietypowe i mniej znane materiały kamienne i ujawnia nowoczesne procesy ich przetwarzania, dzięki którym możliwe są do osiągnięcia zadziwiające rezultaty. W kraju, w którym kamień i jego użycie w sztuce i architekturze ma wielowiekowe tradycje wzbudzanie na nowo zainteresowania nim jest niezwykle istotnym zadaniem. Dla turystów przybyłych do miasta Romea i Julii rzeźby i instalacje, które napotkają w przestrzeni miejskiej wzbogacą odbiór miasta, podkreślając jego związek z światem kamienia.


W projekcie wzięły udział znane firmy z branży: Barsi Marmi, Consorzio Tutela Pietra della Lessinia, Franchi Umberto Marmi, Guardini Pietre, Henraux, ja Conci, Santa Margherita, Stone Group International, Testi Grupa.

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-21
USD
S: 3,6195
K: 3,6927
CHF
S: 3,7679
K: 3,8441
EUR
S: 4,2553
K: 4,3413

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl