Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Mozaika ozdobiła wejście kościoła w Piekarach Śląskich

Mozaika ozdobiła wejście kościoła w Piekarach Śląskich

Wielkoformatowa mozaika przedstawiająca Chrystusa Dobrego Pasterza to najnowsze dzieło Michała Kotuli i Eweliny Wrony, artystów z pracowni Stone Design, zajmującej się artystyczną mozaiką z kamienia.
Mające 14-metrów kwadratowych powierzchni dzieło ozdobiło ścianę nad wejściem głównym do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich-Brzezinach i powstała z okazji setnej rocznicy powstania kościoła.

Mozaika wykonana jest prawie w całości z kamieni naturalnych, takich jak granit, marmur, trawertyn i onyks. Aureola wokół głowy Chrystusa wykonana jest z cienkiej warstwy tynku pokrytego 24-karatowym złotem w płatkach. Kamienna, środkowa część mozaiki wpisana jest w płaską powierzchnię z kwadratowych gresowych płytek. Całość okalana jest bordiurą z niewielkich prostokątnych płaskorzeźb wzorowanych na motywach istniejących na elewacji. Ze względu na skalę realizacji wizerunek Chrystusa Dobrego Pasterza został dokładnie rozrysowany w skali 1:1, a następnie podzielony na mniejsze moduły, które zostały wykonywane i zamontowane osobno. Prace nad mozaiką rozpoczęto w połowie 2014, a ukończono we wrześniu 2015 r.


foto. mat. autorów

25. XI 2015Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-21
USD
S: 3,6195
K: 3,6927
CHF
S: 3,7679
K: 3,8441
EUR
S: 4,2553
K: 4,3413

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl