Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


STONE 2015 za nami

STONE 2015 za nami

Tegoroczne targi Stone w Poznaniu przeszły do historii. Goście dopisali, pawilony targowe wypełniły się oglądającymi, toczyły się rozmowy - towarzyskie i biznesowe, odbywały prelekcje, wykłady, warsztaty projektowe, imprezy towarzyszące.

Blisko 130 organizacji z kraju i zagranicy, reprezentujących najbardziej liczących się producentów, dystrybutorów surowca oraz maszyn i technologii związanej z obróbką kamienia, konglomeratów, nagrobków i galanterii nagrobnej - tak donoszą wstępne podsumowania organizatora targów. W trzech pawilonach MTP, prócz polskiej, pojawiły się firmy z Arabii Saudyjskiej, Czech, Francji, Indii, Niemiec, RPA, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i oczywiście z Chin, którym poświęcono osobny pawilon. Różnorodność była siłą imprezy, przyciągnęła pokaźne grono zwiedzających, w tym zainteresowanych nawiązaniem kontaktów na polu biznesowym.


Rangę tegorocznego Stone’a podniosły imprezy towarzyszące wydarzeniom targowym. Zorganizowany przez Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej i MTP XVI Kongres Kamieniarski stał się okazją nie tylko do serii prelekcji na interesujące właścicieli biznesów tematy związane z dotacjami z Unii Europejskiej czy wykładów praktycznych o błędach i usterkach w pracach kamieniarskich oraz opowieści o kamieniu w architekturze Poznania, ale był również idealnym momentem na wręczenie pamiątkowych medali i statuetek dla zasłużonych z okazji piętnastolecia istnienia ZPBK.

To nie jedyne urodziny na targach. 20-lecie świętowała również firma Inbra. Fetowaniu jubileuszu towarzyszyła wystawa "Historyczne Papiery Wartościowe w Branży Kamieniarskiej w Polsce i na Świecie" z kolekcji Tomasza Staniszewskiego, właściciela firmy, która spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Również z okazji swoich urodzin na Stone powrócił włoski Cereser Marmi. 50 lat istnienia świętowano na świetnie zaprojektowanym stoisku, nagrodzonym z resztą nagrodą Złotego Akanta.

Za umiejętne wyeksponowanie swojej strategii marketingowej w postaci projektu i aranżacji stoiska MTP nagrodziło również firmy WKG, Grupa Ega, Kamenarstvo Ulicky ze Słowacji, oraz Saudi Marble & Granite Factory Company z Arabii Saudyjskiej. Natomiast wszystkie organizacje świętujące jubileusz uhonorowano statuetkami.


Istotnym wydarzeniem był kolejny etap rywalizacji w czwartej edycji Projektowania w Kamieniu. Targi były dla studentów uczestniczących w projekcie idealną okazją, żeby zapoznać się z różnorodnością ofert firm z branży: zarówno w dziedzinie surowca, jak i technologii i maszyn. Spacer po dziesiątkach stoisk oraz wykłady zaproszonych prelegentów - Jaro Koska, Petera Beckera i Sławomira Mazurka stały się świetnym wstępem pobudzającym wyobraźnię przed opracowaniem projektów w zaaranżowanej na teranie targów pracowni. Po wielogodzinnej wytężonej pracy, podczas której uczestnicy mogli liczyć na konsultacje z profesjonalistami, odbyło się posiedzenie jury. Poziom projektów zachwycił, więc wybór prac do kolejnego etapu okazał się niezwykle trudny. Po przedłużających się obradach wyłoniono siedem prac konkursowych oraz jedną poza konkursem, które zostaną poddane weryfikacji i kolejnej selekcji.


Goście targowi mogli wziąć udział w zawodach na "Mistrza Piaskowania”, warsztatach z obróbki i montażu kamienia oraz konglomeratów i spieków kwarcowych, a zainteresowani delikatniejszą odsłoną kamienia mogli podziwiać i zaopatrzyć się w sznur korali z kamieni czy minerałów egzotycznych lub np. z rodzimego krzemienia pasiastego.


Organizatorzy i uczestnicy podkreślają, że poznańskie targi zaspokoiły oczekiwania i wystawców, i zwiedzających. Cztery dni ciekawych rozmów, fachowych wykładów i warsztatów, z których można było czerpać wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy każdego specjalisty. Pełne statystyki z tegorocznego Stone nadal są przygotowywane, tymczasem ogłoszono datę kolejnej odsłony targów: 16 do 19 listopada 2016 roku. Warto już dziś zacząć planować przyszłoroczną imprezę!

Fot. M.Adaszewska

25. XI 2015
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-04
USD
S: 3,7303
K: 3,8057
CHF
S: 4,0459
K: 4,1277
EUR
S: 4,3730
K: 4,4614