Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Projektowanie w Kamieniu na targach Stone

Projektowanie w Kamieniu na targach Stone

Już za dwa dni ruszają poznańskie targi kamieniarskie Stone. Jednym z wydarzeń w targowym kalendarzu są spotkania zatytułowane Warsztaty Młodego Projektanta, organizowane w ramach czwartej edycji Projektowania w Kamieniu.

Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się z ideą programu, obejrzeć projekty zrealizowane podczas minionych edycji, posłuchać wykładów zaangażowanych w PwK profesjonalistów oraz oczywiście podejrzeć uczestników podczas pracy nad projektami. 

W środę, 18. listopada w godzinach od 12.00 do 17.00 rozpocznie się część wykładowa, w której jako prelegenci wystąpią Peter Becker, Jarosław Kosek i Sławomir Mazurek. Druga część wykładów odbędzie się w czwartek, 19. listopada w godzinach 10.00-13.00. Oba spotkania będą miały miejsce w sali konferencyjnej w pawilonie 8A.

Natomiast na projektową część Warsztatów Młodego Projektanta zapraszamy na stoisko 43 w pawilonie 8A w czwartek od godziny 13.00 do 17.00 i w piątek, 20. listopada od 10.00 do 17.00. Będzie to szansa na spotkanie i "podglądanie” podczas twórczej pracy uczestników programu, którzy samodzielnie lub w niewielkich grupach zaprojektują wyroby z kamienia. W zaaranżowanej na stoisku pracowni otrzymają przyrządy do rysowania, kreślenia i tworzenia modeli przestrzennych. W procesie tym będą mogli korzystać z wiedzy technicznej osób zaangażowanych w projekt oraz przedstawicieli firm obecnych na targach. Będzie to również okazja do zużytkowania informacji zdobytych dotychczas, m. in. podczas wykładów czy wycieczki do zakładu kamieniarskiego. Efekt prac oceni jury, które według ścisłych kryteriów wybierze najlepsze z nich.

Wejście na wszystkie wymienione wydarzenia jest bezpłatne (w ramach biletu na targi).

Projektowanie w Kamieniu to projekt edukacyjny branży kamieniarskiej, którego organizatorem jest magazyn Nowy Kamieniarz we współpracy z MTP. Adresowany jest do studentów szkół artystycznych i politechnik. Wśród uczelni objętych programem są m.in.: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, School of Form, Uniwersytet Technologiczny w Poznaniu.

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-21
USD
S: 3,6195
K: 3,6927
CHF
S: 3,7679
K: 3,8441
EUR
S: 4,2553
K: 4,3413

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl