Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Look At My Backstep - instalacja Patricii Urquiola

Look At My Backstep - instalacja Patricii Urquiola

Instalacja autorstwa architektki i designerki Patricii Urquiola zaprezentowana w Weronie podczas Marmomacc zachwyca nowatorskim spojrzeniem na marmur i kamień.
"Look At My Backstep" zaprezentowana na tegorocznym Marmomacc została zrealizowana we współpracy z włoską firmą Budri, która od kilku lat współpracuje z projektantką.

Zjawiskowa trzyczęściowa instalacja jest zrealizowana w stylu charakterystycznym dla Urquioli. Nawiązując do haseł "Horyzontalność" i "Wertykalność", jakie przewodziły wystawie "Lithic Vertigo", której była częścią, przedstawia trzy rodzaje schodów o różnych wysokościach. To autorska interpretacja marmuru i kamieni Budri po kątem kolorów, form, kształtów, połączeń. Szczególną uwagę poświęcono niewidocznej zazwyczaj, spodniej stronie schodów - ta perspektywa została dodatkowo wyeksponowana i stanowiła integralny element całości.

foto. M. Adaszewska
foto. Servizio Stampa Veronafiere
foto. Servizio Stampa Veronafiere

Na instalację składają się trzy uzupełniające się części. "Fiskskin"(′rybia łuska′) to metrowa konstrukcja łącząca różne gatunki marmuru i onyksowych inkrustacji z wstawkami z chilijskiego drewna sosnowego. Niebieskie, szmaragdowe, w odcieniu akwamarynu - elementy konstrukcji rozłożone są w postaci rytmicznego wzoru pokrywającego całość schodów.

foto. M. Adaszewska
foto. M. Adaszewska
foto. M. Adaszewska

"Sticks" (′patyki′) to część instalacji, którą tworzą trzy i pół metrowej wysokości pionowe cienkie kolumny z białego marmuru, obrócone o 30 ° względem siebie. W ten sposób tworzą wielobarwny parawan z elementami graficznymi. Bryły i puste przestrzenie dają wrażenie ruchu i złudzenie optyczne przywodzące na myśl kaskadę schodów.

foto. M. Adaszewska
foto. M. Adaszewska

"Semi-circle” (′półkole′) to malownicze stopnie z marmurowych półkoli w koralowych i pastelowych odcieniach, spasowane elementami ze sklejki z chilijskiej sosny. Konstrukcja tworzy gęsty, architektoniczny splot o kształcie schodów.

foto. M. Adaszewska
foto. M. Adaszewska

Patricia Urquiola to urodzona w hiszpańskim Oviedo architektka, projektantka, twórczyni wzornictwa. Obecnie mieszka i pracuje w Mediolanie. Studiowała architekturę na Politechnice w Madrycie i w Mediolanie, gdzie ukończyła studia w 1989 roku pod okiem znamienitego architekta Achille Castiglioni, któremu następnie asystowała. Pracowała z Vico Magistretti, kierowała działem projektowym Lissoni Associati. W w 2001 roku otworzyła własne studio, które zajmowało się projektowaniem produktu, wnętrz i architektury. Obecnie projektuje dla wiodących firm włoskich i międzynarodowych, w tym: B & B, Boffi Cucine, Budri, Moroso, Molteni, Mutina, Kartell, Agape, Rosenthal, Baccarat, Kettal, Kvadrat, Andreu World i Hansgrohe. Zdobyła wiele nagród, wiele z jej kreacji wystawianych jest w największych muzeach sztuki i projektowania. W tym roku objęła stanowisko ambasadora wystawy Expo w Mediolanie.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-21
USD
S: 3,6195
K: 3,6927
CHF
S: 3,7679
K: 3,8441
EUR
S: 4,2553
K: 4,3413

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl