Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Młodzi projektanci pracowali w kamieniu

Młodzi projektanci pracowali w kamieniu

27-28 listopada 2014 r. w Poznaniu, w ramach „Warsztatów młodego projektanta: kamień” na targach branży kamienia naturalnego Stone, 25 młodych projektantów pracowało nad swymi pomysłami wykorzystania kamienia naturalnego. Sześć najlepszych pomysłów zostało skierowanych do dalszych prac projektowych w ramach III edycji Projektowania w Kamieniu.
Udział w warsztatach wzięło 25 przyszłych architektów wnętrz i projektantów z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i School of Form z Poznania. Pierwszy dzień warsztatów miał charakter edukacyjny. W programie znalazły się m.in. wykład Sławomira Mazurka ze Studia Jasa dotyczący stosowania kamienia we wnętrzach i Petera Beckera, wydawcy międzynarodowego portalu informacyjnego Stone-Ideas.com, na temat kreatywnego wykorzystania kamienia. Uczestnicy zapoznali się także z ekspozycją targową, przede wszystkimi próbkami kamienia i nowoczesnymi technologiami służącymi do jego obróbki. Drugi dzień poświęcony był wyłącznie pracom projektowym pod okiem wykładowców i specjalistów.Uczestnicy zaprezentowali jurorom – wykładowcom i przedstawicielom magazynu „Nowy Kamieniarz”, głównego organizatora wydarzenia – 37 prac zróżnicowanych poziomem, zrozumieniem materiału i tematyką. Spośród nich jury wybrało sześć najlepszych:
− deskę do krojenia z moździerzem autorstwa Ewy Fabińskiej i Olgi Guz,
− płytkę dekoracyjną Katarzyny Fołtyn,
− kamienne szachy Kornelii Kulik,
− stojak na parasol Anny Wawszczak i Moniki Kocot,
− organizer dla firm Pauliny Ludyni,
− zabawki edukacyjne dla niewidomych dzieci „The Touchy Beans” Patrycji Olszewskiej.Zostały one skierowane do dalszych prac projektowych, mających na celu stworzenie projektów wykonawczych do produkcji prototypów. Faza projektowa zakończy się z początkiem marca 2015 r. Prototypy zostaną wykonane we wskazanych przez redakcję „NK” zakładach obróbki kamienia, a następnie przedstawione premierowo na targach branży kamienia Stone+tec w Norymberdze w dniach 13 – 16 maja 2015 r.
Organizatorami Projektowanie w Kamieniu i „Warsztatów młodego projektanta: kamień” są redakcja branżowego magazynu „Nowy Kamieniarz”, targi Stone (Międzynarodowe Targi Poznańskie) i targi Stone+tec (Nuernberg Messe).Projektowanie w Kamieniu
Projekt edukacyjny i konkurs dla studentów architektury wnętrz i wzornictwa przeprowadzony przez redakcję „Nowego Kamieniarza” w 2010 i 2011 r. Efektem konkursu było zrealizowanie w kamieniu pięciu projektów młodych projektantów, w sumie ponad 30 elementów kamiennych. Premiery prototypów odbyły się na targach Kamień-Stone w Poznaniu w listopadzie 2010 i 2011 r.Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-04-09
USD
S: 4,1275
K: 4,2109
CHF
S: 4,2544
K: 4,3404
EUR
S: 4,4911
K: 4,5819