Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Targi dla kamieniarzy?

Targi dla kamieniarzy?

W dniach 5-8 marca na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi Home Decor i Arena Design.

Architekci i projektanci wnętrz to główna grupa zwiedzających targi wnętrzarskie w Poznaniu. – Wielu kamieniarzy narzeka, że na targach Kamień-Stone ze świecą szukać przedstawicieli tej bardzo pożądanej grupy klientów. Na tych targach nasze stoisko odwiedziło ich dziesięciokrotnie więcej, niż na targach w listopadzie – mówi Tadeusz Wysocki, współwłaściciel sieci hurtowni Interstone, która zdecydowała się wziąć udział w targach Home Decor.

Przyznaje, że firma pojawiła się na targach z ciekawości: – Uważamy, że wiosna byłaby właściwym czasem na organizację targów kamienia. Grupa wystawców tych targów – firmy zajmujące się wystrojem wnętrz oraz meblarze z równolegle odbywającej się imprezy Meble Polska – ściąga na tereny MTP liczną grupę potencjalnych klientów. W dodatku, w odróżnieniu od terminu Budmy, targi dysponują wolną powierzchnią pawilonów.

Przedstawiciele Interstone za najbardziej owocne uznali pierwsze trzy dni targów. To czas, gdy na równolegle odbywającej się imprezie Arena Design trwają wykłady i seminaria z zakresu wzornictwa przemysłowego i sztuki użytkowej. Co roku organizatorzy zapraszają do Poznania najbardziej znane twarze światowego designu – Karima Rashida (2010), znaną ze współpracy z firmami kamieniarskimi Patricię Urquiolę (2011) czy François Azambourga (2012).

Arenie Design towarzyszy też konkurs Top Design na najlepsze polskie produkty przemysłowe. W tym roku nagrodzono fotel bujany firmy Kettal, system Blue Chilled and Sparkling firmy Grohe, saunę Vitrium firmy Klafs, tramwaj Tramino firmy Solaris Bus & Coach i dekor Paint Splatter firmy Schattdecor.

/zap/
foto: Jakub Kuczma, Szymon Paź
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-06-04
USD
S: 3,8940
K: 3,9726
CHF
S: 4,0452
K: 4,1270
EUR
S: 4,3671
K: 4,4553