Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Jak należy dbać o posadzkę z kamienia?

Jak należy dbać o posadzkę z kamienia?

Porady ekspertów.

Pielęgnacja kamiennych posadzek jest niezwykle istotna i należy ją przeprowadzić zaraz po ułożeniu i oczyszczeniu posadzki. Dzięki temu odporność kamienia na oddziaływanie warunków zewnętrznych i urazów mechanicznych jest zwiększona.

Dodatkowo środki impregnujące dają nam możliwość wyboru efektu, który chcemy osiągnąć po ich nałożeniu. Możemy pogłębić barwę i strukturę surowca, otrzymując efekt naturalnego bądź mokrego kamienia. Wykonanie zabiegu impregnacji zalecamy średnio raz na dwa, trzy lata – naturalnie częstotliwość uzależniona jest od stopnia użytkowania.

Nałożenie środków ochronnych można zlecić profesjonalistom lub zrobić to samemu. Na rynku wiele jest produktów, które szybko i wygodnie aplikuje się na kamienną powierzchnię. Przed ich zakupem zalecamy konsultację ze specjalistami, którzy na co dzień pracując z kamieniem mają najlepszą wiedzę, jak o niego dbać.

Zazwyczaj odradza się korzystanie z odkurzaczy, bardziej sprawdza się zamiatanie posadzek miękką szczotką. Istotną kwestią pozostaje również zabezpieczenie zewnętrznych kamiennych schodów i tarasów w okresie jesienno – zimowym. Ważna jest nie tylko coroczna impregnacja, ale i bezpieczeństwo użytkowania.

Klienci RR Granity uprzedzani są o konieczności przystosowania posadzki zewnętrznej do zmiennych warunków atmosferycznych. Już w czasie prezentowania surowca na posadzki zewnętrzne sugerujemy wybór płomieniowanych powierzchni o chropowatej fakturze, która zapewni ochronę przed poślizgiem. Odpowiednia warstwa impregnatu sprawi, że kamienna posadzka nawet pod wpływem śniegu nie ulegnie zniszczeniu.

Dla zwolenników lśniących, polerowanych płyt istnieje alternatywa w postaci umieszczenia na przedniej części schodów listew antypoślizgowych o szerokości kilku centymetrów. Mogą być wykonane bezpośrednio w samej płycie metodą wypiaskowania, jeszcze przed jej ostatecznym montażem, lub jako gotowe paski przeciwpoślizgowe naklejane na stopień bądź wklejane po wykonaniu w surowcu specjalnych nacięć.

Patrycja Satała
ekspert firmy RR Granity

foto: RR Granity/ Niezabezpieczona kamienna posadzka w domu może być szczególnie podatna na ciężkie do usunięcia zacieki i plamy
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-03
USD
S: 3,9222
K: 4,0014
CHF
S: 4,1551
K: 4,2391
EUR
S: 4,4216
K: 4,5110