Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Letnia szkoła projektowania w kamieniu

Letnia szkoła projektowania w kamieniu

Jeszcze przez tydzień można zgłaszać swój udział w plenerowych warsztatach projektowania w kamieniu naturalnym.

Warsztaty przeznaczone są dla studentów architektury krajobrazu, którzy ukończyli min. II rok studiów inżynierskich. Zajęcia rozpoczną się 17 września w Strzegomiu. Ich celem jest praktyczne przeszkolenie studentów w problematyce projektowania z wykorzystaniem kamienia naturalnego oraz zapoznanie uczestników z możliwościami i ograniczeniami wynikającymi z zastosowania kamienia jako materiału budowlanego

W trakcie czterodniowych zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę na temat zasad projektowania w kamieniu zgodnych ze sztuką kamieniarską, poznają proces obróbki i przygotowania kamienia na potrzeby architektury krajobrazu, zrealizują indywidualne projekty małej architektury współpracując ze specjalistami z zakresu usług kamieniarskich.

Tematy projektowe zostaną starannie wybrane pod kątem możliwości zaprojektowania różnych rodzajów małej architektury w dopasowaniu do otaczającej przestrzeni. Studenci będą pracować w maksymalnie 4-5 osobowych zespołach pod merytoryczną opieką doświadczonych architektów krajobrazu oraz osób z doświadczeniem w branży kamieniarskiej.

Z grupą projektową przez cały czas trwania warsztatów będzie współpracował doświadczony architekt krajobrazu. Dodatkowo raz dziennie grupę skonsultuje pod kątem praktycznych możliwości wykonania, kosztów, problemów związanych z montażem Bogusław Skolak z firmy Granex.

W trakcie Szkoły Letniej uczestnicy zapoznają się również z zasobami kamienia naturalnego wydobywanego na Dolnym Śląsku a także z problematyką wydobycia zasobów kamienia naturalnego (zwiedzanie kamieniołomów granitu w Strzegomiu, łupka w Wilkowie).

Po odbyciu Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu istnieje możliwość zaliczenia praktyki studenckiej (wykonawczej) w firmie Granex.

Całkowity koszt udziału w Letniej Szkole Projektowania w Kamieniu: 850 zł, studenci (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej) dzięki dotacji firmy Granex i Fundacji „Bazalt”, płacą 300 zł.

Wypełnione karty zgłoszeniowe należy przesłać do 01.09.2011 roku na adres bazalt@bazalt.org.pl.

Karta zgłoszeniowa oraz program Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu dostępne są tutaj.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-05-31
USD
S: 3,9791
K: 4,0595
CHF
S: 4,1100
K: 4,1930
EUR
S: 4,3925
K: 4,4813