Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis kamieniarski

...
NK 8 wersja bezpłatna

NK 8 wersja bezpłatna

Na okładce pierwszego tegorocznego numeru Temida, co w oczywisty sposób zwiastuje sądową tematykę.

czytaj dalej »

NK 7 wersja bezpłatna

NK 7 wersja bezpłatna

Dlaczego EKO? to pytanie, na które każdy przedsiębiorca a właściwie każdy człowiek powinien sobie odpowiedzieć indywidualnie.

czytaj dalej »

NK 5 wersja bezpłatna

NK 5 wersja bezpłatna

W 111 numerze Nowego Kamieniarza nie mogło zabraknąć targów w Weronie, które rozpoczynają się 25 września.                                                                                                     

czytaj dalej »

NK 2
wersja bezpłatna

NK 2 wersja bezpłatna

W drugim w 2019 roku numerze Nowego Kamieniarza rozpoczęliśmy cykl poświęcony „kamieniarskiej chemii”, w którym zaprezentujemy ofertę znaczących producentów preparatów służących do ochrony i pielęgnacji kamieni naturalnych. 

czytaj dalej »

NK 105

NK 105

Przemysł 4.0 to okładkowy tytuł 105. numeru Nowego kamieniarza. Komputeryzacja, cyfryzacja „śledzenie” maszyn on line to zjawiska, które jeszcze do niedawna nie były kojarzone z branżą kamieniarską.

czytaj dalej »

NK 104

NK 104

Na okładce 104. numeru Nowego kamieniarza bielusieńki, ledwo skończony Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. W tekście „Oldskulowy pałac” Elżbieta Tołkanowicz przybliżyła historię tego, wciąż budzącego kontrowersje sztandarowego obiektu stolicy Polski. Oczywiście w naszym czasopiśmie na wszystko patrzymy przez „kamienny” pryzmat.

czytaj dalej »

NK 102

RODO to temat nr 1 bieżącego wydania Nowego Kamieniarz. Dostosowanie się do nowych, przepisów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) to najprawdopodobniej najczęściej poruszany wśród przedsiębiorców temat.

czytaj dalej »

NK 101

W Polsce dokonuje się już niemal 100 000 kremacji rocznie. Co więcej, tak radykalny wzrost notuje się od niespełna 10 lat. Z danych wykorzystanych w artykule „Rośnie liczba spopieleń”, wynika bowiem, że jeszcze w 2008 roku liczba kremacji nie osiągała 23 000. Czy to „zjawisko” niesie ze sobą zagrożenia dla branży kamieniarskiej?


czytaj dalej »

NK 100


W 100. jubileuszowym i to podwójnie numerze nie mogło zabraknąć podsumowania działalności Nowego Kamieniarza. Dokonaliśmy go wspólnie z naszymi autorami, którzy podzielili się z Wami – naszymi Czytelnikami swoimi refleksjami na temat NK.

czytaj dalej »

NK 99

NK 99

Z pewnością wielu kamieniarz zapytanych o konglomeraty odpowie, że to „sztuczny kamień”. Jednak natura także ma swoje konglomeraty.

czytaj dalej »

NK 98

NK 98

Ubyło czy przybyło rodzimych zasobów kamienia wydobywanego w naszych kamieniołomach? Odpowiedź na to pytanie nasi Czytelnicy znajdą w okładkowym tekście 98. numeru Nowego Kamieniarza.

czytaj dalej »

...
2021-01-27
USD
S: 3,7010
K: 3,7758
CHF
S: 4,1704
K: 4,2546
EUR
S: 4,5000
K: 4,5910